Do tej pory Bagno było jedną z niewielu wsi w gminie Nowe Miasto Lubawskie bez świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy spotykali się w piwnicy jednego z bloków. Teraz będą mieli specjalnie przeznaczone miejsce do organizacji i realizacji lokalnych wydarzeń. Budowa świetlicy rozpocznie się wiosną i będzie kosztowała ponad 295 tys. zł.

Budunek będzie samodzielnym, parterowym, murowanym obiektem, usytuowanym w bliskiej odległości od wiejskiego boiska. Pomieści salę główną o powierzchni prawie 90 m kw., kuchnię (20 m kw.), zaplecze (11 m kw.) oraz hol i pomieszczenie porządkowe. Budowa potrwa do połowy listopada br.

Drogi w Bratianie
Na liście inwestycji gminnych znajduje się też utwardzenie kostką betonową ul. Welskiej w Bratianie. Koszt zadania to ponad 205 tys. zł, termin realizacji – do końca czerwca br. Przypomnijmy, że od czterech lat Nowe Miasto Lubawskie realizuje budowę dróg wewnętrznych w Bratianie. Dotychczas wyremontowano ul. Osiedlową, Ogrodową, Grunwaldzką, Górną, Okrężną, Sosnową, Zamkową oraz Kościelną. Wśród zrealizowanych inwestycji warto wymienić także przebudowę ul. Kasztanowej w Jamielniku, która w ostanich dniach została oficjalnie otwarta i oddana do użytku. Koszt tego zadania wyniósł 635 tys. zł.

(MW) / fot. By Naromrok - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl