Podczas zajęć manualnych uczestnicy ferii tworzyli własne akwarium oraz plakat związany z tematyką uzależnień i problemów psychicznych, takich jak depresja, alkoholizm, narkomania. Alkoholizm to plaga XXI wieku. Warto wiedzieć, że pomimo pojawienia się narkotyków o wiele więcej młodzieży popada w uzależnienie właśnie od alkoholu. Bo jest tańszy, łatwiej dostępny, bo piją wszyscy i wszędzie.

W Centrum Kultury zagościli policjanci, którzy przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa w czasie ferii oraz pracy policji. W ramach promocji zdrowego trybu życia półkoloniści odwiedzili „Fabrykę Formy” – nowomiejską siłownię. Na miejscu można było poćwiczyć i sprawdzić swoją formę sportową.

Drzewko szczęścia
Odbyły się warsztaty poświęcone przyrodzie i jej znaczeniu dla środowiska. Dzieci i młodzież wspólnie zbudowali „drzewko szczęścia” oraz igloo z kartonów. Zajęcia zakończyły się degustacją naleśników z syropem klonowym.

Codziennie uczestnicy ferii mieli zapewniony słodki poczęstunek oraz ciepłą herbatę. Spędzili dzień w „Finisz Bowling Club”, podczas którego świetnie bawili się w „Małpim gaju” oraz na kręgielni. Tańczyli na balu maskowym, a na zakończenie ferii otrzymali pamiątkowy upominek ufundowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim.
(MW / Fot. Pixabay / CC0)